Curriculum Vitae

Narodil jsem se v roce 1969 v Šumperku.

 

Od roku 1994 komponuji hudbu profesionálně. Komponuji hudbu scénickou pro divadlo i film, a také hudbu písňovou. Žánrově se nevyhraňuji. Píši hudbu současnou i klasickou, pro děti i pro dospělé, hudbu písňovou, scénickou i k reklamám.

 

V současnosti píši nejčastěji hudbu k divadelním představením, kterých již bylo více než 100 v mnoha divadlech v České republice i v zahraničí. Nejčastěji spolupracuji s režiséry Dodo Gombárem, Boleslavem Polívkou, Cyrilem Podolským, Michalem Sopuchem, Petrem Štindlem, Zdeňkem Kaločem, Pavlem Polákem, Zdeňkem Černínem, Zdeňkem Novotným-Bričkovským a Jakubem Nvotou.

 

V roce 2016 jsem na libreto Doda Gombára zkomponoval symfonické oratorium Já, Jób!, které bylo poprvé provedeno zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů.

 

V roce 2013 jsem vydal CD zhudebněných básní Jana Skácela Amulet, které nazpívali významní čeští a slovenští umělci – Jiří Suchý, Josef Somr, Bolek Polívka, Vojtěch Dyk, Hana Holišová, Szidi Tobias, Ondřej Ruml, František Segrado, Michael Kocáb, Jitka Molavcová, Vladimír Merta a další. V roce 2018 jsem aranžoval cd Zapomenutý příběh, které obsahuje nové vánoční písně Zdeňka Novotného-Bričkovského v podání Ondřeje Rumla a dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! a s průvodním slovem Bolka Polívky.

 

V roce 2020 jsem vydal album zhudebněných veršů slovenského básníka Milana Rúfuse Večerný hosť, které nazpíval slovenský jazzový zpěvák Peter Lipa

 

V roce 2021 jsem vydal společné autorské album s Bolkem Polívkou nesoucí název Zamrzlé úsměvy. Je to album poetickýcha humorných textů, písní a melodramů, jehož jsme s Bolkem nejen autory, ale také interprety.

 

V roce 2014 jsem napsal hudbu k filmu Dědictví aneb kurva se neříká. V roce 2000 jsem zkomponoval a nahrál hudbu k celovečernímu hranému filmu 24, v roce 2011 k filmu Smíchov pláče, Brooklyn spí.

 

Složil jsem také hudbu k několika televizním inscenacím a dokumentárním filmům. V TV bylo odvysíláno také několik divadelních inscenací, jichž jsem byl spolutvůrcem.

 

Vytvořil jsem také obal pro několik rozhlasových stanic (znělky, jingely, atp.).

 

V letech 1995 až 2000 jsem také vytvořil mnoho reklamních spotů do rádia a TV.

 

Důležitou kapitolou mého hudebního života byla skupina Senova. V roce 1993 jsme natočili CD a odehráli mnoho koncertů. Vystupoval jsem také s rockovou hudební skupinou DRRN a pánskou vokálně-taneční skupinou Ahoy. Repertoár těchto skupin jsem spoluvytvořil s Radimem Novákem.

 

Podílel jsem se na několika studenstských představeních JAMU – autorsky a na nastudování.

 

S Ondřejem Rumlem vystupuji s pořadem Zapomenutý příněh, společně s Hanou Holišovou, Petrem Hojačem hráváme šansonový program Tichá hodina, s Antonínem Bukovským vystupujeme s pořadem Lidová poezie žije!. Hraji v divadelních představeních Šašek a syn a DNA v Divadle Bolka Polívky.

 

Značnou část hudby sám také aranžuji a nahrávám. Hraji na několik nástrojů – klavír, kytara, baskytara, akordeon, některé rytmické a dechové nástroje, množství lidových a etnických nástrojů. Ostatní nástroje mi nahrávají přední hráči v České republice. Velkou část hudby nahrávám ve svém studiu.