Amulet

básně
Jan Skácel
hudba
David Rotter
zpívají
Jiří Suchý, Bolek Polívka, Josef Somr, Szidi Tobias, Vojtěch Dyk, Hanka Holišová, Ondřej Ruml, Vladimír Merta, Michael Kocáb, Jitka Molavcová, František Segrádo, Zuzana Onufráková, Klára Rotterová
sólisté
Jiří Stivín, Jana Bezpalcová, Petr Hojač, Petr Vysloužil, Antonín Bukovský, Terezie Rotterová, Martin Kleibl


Překrásná poezie Jana Skácela v sedmnácti písních Davida Rottera v podání předních českých a slovenských interpretů. Bohatý dvaatřicetistránkový booklet obsahuje vedle básní Jana Skácela také reflexe interpretů a zprávu o cestě, kterou se Skácelovou poezií prošel autor hudby - David Rotter. Je to svědectví o verších, které dokáží změnit pohled na svět.  


Věřím, že Amulet může posluchačům ukázat svět z jiné stránky a alespoň jednomu z nich k poezii pootevřít dvířka.

David Rotter


Videoklip k písni Sonet jako talisman 

Režie: Cyril Podolský
Kamera a střih: František Pospíšil


Objednávka

Album si můžete objednat v digitální podobě (MP3 nebo Flac). Cena je 300,- Kč.


Fotogalerie


Jan Skácel (1922-1989)

byl český básník a prozaik žijící a tvořící v Brně, jehož dílo bylo oceňováno především v zahraničí. Byl básníkem ticha a pokory, dotýkal se témat morálních.

Učil a stále učí uvidět Něco podstatného v obyčejnostech, detailu, jemnostech - křehce a citlivě, nepodbízivě, jako protiklad dnešní třeskuté reklamní době, kdy Nic bombasticky útočí stále znova a rafinovaněji na naše smysly, aby si utrhlo alespoň kousíček pozornosti.

Nabízí mír a pokoj proti rachotu, bílou a černou /s všemi odstíny/ proti strakaté pestrobarevnosti, jedno slovo proti kanonádě bonmotů, hloubku proti povrchnosti, přesnost proti rozbředlosti, citové bohatství proti prázdnotě. Básně jsou prosty ironie a cynismu - důležitých to výrazových prostředků jazyka dnešní doby.

Skácel ve svém životě napsal a vydal mnoho básnických sbírek, jež po jeho smrti vyšly sebrány ve dvousvazkovém sborníku: Jan Skácel - Básně, svazek třetí je věnován básním pro děti. V 60. letech psal pro časopis Host do domu "malé recenze", které později vyšly ve sbornících Jedenáctý bílý kůň a Třináctý bílý kůň.


Natočeno a smícháno ve studiu Davida Rottera v Olšanech.

Grafické zpracování CD a příprava do tisku: Martin Sausage Dohnal
Vitráž: Šárka Rotterová

© David Rotter
Všechna práva vyhrazena.