Amulet

Sedmnáct zhudebněných básní

básně

Jan Skácel
hudba

David Rotter

vitráže

Šárka Rotterová

zpívají
Jiří Suchý, Bolek Polívka, Josef Somr, Szidi Tobias, Vojtěch Dyk, Hanka Holišová, Ondřej Ruml, Vladimír Merta, Michael Kocáb, Jitka Molavcová, František Segrádo, Zuzana Onufráková, Klára Rotterová

 

sólisté
Jiří Stivín, Jana Bezpalcová, Petr Hojač, Petr Kavalír, Antonín Bukovský, Terezie Rotterová, Martin Kleibl

Překrásná poezie Jana Skácela v sedmnácti písních Davida Rottera v podání předních českých a slovenských interpretů. Bohatý dvaatřicetistránkový booklet obsahuje vedle básní Jana Skácela také reflexe interpretů a zprávu o cestě, kterou se Skácelovou poezií prošel autor hudby – David Rotter. Je to svědectví o verších, které dokáží změnit pohled na svět. 

Věřím, že Amulet může posluchačům ukázat svět z jiné stránky a alespoň jednomu z nich k poezii pootevřít dvířka.

David Rotter

Sonet jako talisman

videoklip

Režie: Cyril Podolský
Kamera a střih: František Pospíšil

Objednávka

Album Amulet si můžete objednat v digitální podobě (mp3 nebo flac) za 300 Kč.

Fotogalerie

Jan Skácel (1922-1989)

byl český básník a prozaik žijící a tvořící v Brně, jehož dílo bylo oceňováno především v zahraničí. Byl básníkem ticha a pokory, dotýkal se témat morálních.

 

Učil a stále učí uvidět Něco podstatného v obyčejnostech, detailu, jemnostech – křehce a citlivě, nepodbízivě, jako protiklad dnešní třeskuté reklamní době, kdy Nic bombasticky útočí stále znova a rafinovaněji na naše smysly, aby si utrhlo alespoň kousíček pozornosti.

 

Nabízí mír a pokoj proti rachotu, bílou a černou /s všemi odstíny/ proti strakaté pestrobarevnosti, jedno slovo proti kanonádě bonmotů, hloubku proti povrchnosti, přesnost proti rozbředlosti, citové bohatství proti prázdnotě. Básně jsou prosty ironie a cynismu – důležitých to výrazových prostředků jazyka dnešní doby.

 

Skácel ve svém životě napsal a vydal mnoho básnických sbírek, jež po jeho smrti vyšly sebrány ve dvousvazkovém sborníku: Jan Skácel – Básně, svazek třetí je věnován básním pro děti. V 60. letech psal pro časopis Host do domu „malé recenze“, které později vyšly ve sbornících Jedenáctý bílý kůň a Třináctý bílý kůň.

Natočeno a smícháno ve studiu Davida Rottera v Olšanech.

Grafické zpracování CD a příprava do tisku: Martin Sausage Dohnal
Vitráž: Šárka Rotterová

© David Rotter